Melnais kaķis ceļo uz Marsu

Vairākus gadus Ķekavas novadpētniecības muzejs organizē šaržu, komiksu un karikatūru zīmēšanas konkursu “Pa – smejies!”. Šogad Latvijas skolnieki bija aicināti uzzīmēt kompozīciju par tēmu: “Melnais kaķis ceļo uz Marsu” par godu karikatūrista Gunāra Bērziņa 95. jubilejai, kurš savās karikatūrās kā vienu no galvenajiem varoņiem attēlojis melno kaķi.

RMDV mākslas skolas 3.klases audzēkņi (skolotāja A.Mazure) un 4.klases audzēkņi (skolotāja E.Maslovska) piedāvāja savu Melnā kaķa ceļojuma redzējumu: ar humoru atspoguļoja mūsdienu ceļošanas problēmas – situāciju ar maskām, ierobežojumiem un potēšanu. Audzēkņiem tā bija lieliska pieredze šaržu, karikatūru un komiksu zīmēšanā. Visi mākslas skolas audzēkņi saņēma pateicības par piedalīšanos konkursā.

Kopumā uz konkursu tika iesūtīti vairāk nekā 1300 zīmējumi. Dalībnieku darbu izstādi var apskatīt Ķekavas novadpētniecības muzejā no 01.04. – 06.05.2022. Savukārt RMDV mākslas skolas audzēkņu konkursa darbu kopijas līdz 23.aprīlim var redzēt MS audzēkņu darbu izstādē Latgales kultūrvēstures muzejā.

RMDV MS skolotāja Ella Maslovska