Mūsējie ar simpozija ,,Likteņlaiva’’ uguns skulptūrām Valkā

,,Likteņlaiva’’, ,,Komposs’’, ,,Fēliksa spalva’’ – šīs metāla uguns skulptūras vieno simpozijs ,,Likteņlaiva’’, kurš no šī gada 23. līdz 27.aprīlim risinājās Rēzeknē, 4 profesionāliem māksliniekiem darbojoties kopā ar Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem. Tapušie vides objekti ar uguns klātbūtni simboliski ieskandināja Latgales kongresa simtgades pasākumus.

Sestdien, 2.decembrī, mākslinieki – pedagogi Norberts Kudiņš un Gunārs Klaučs un mākslinieks Dāvis Ieviņš kopā ar saviem darbiem – iepriekš nosauktajām uguns skulptūrām – devās uz Valku, kur notika Latvijas simtgadei veltīti pasākumi: starptautiskā zinātniskā konference ,,Latviešu pagaidu nacionālā padome – 100” un ekspozīcijas ,,Valka – Latvijas neatkarības šūpulis’’ atklāšana, klātesot arī Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.

Mūsu mākslinieku uguns skulptūras tika iededzinātas pie Valkas Novadpētniecības muzeja, priecējot ekspozīcijas, konferences un citu šīs dienas pasākumu apmeklētājus Valkā.

Jāpiebilst, ka simpozija ,,Likteņlaiva’’ darbi simbolizē Latviju, tās vēsturi, cilvēkus, piederības sajūtu savai valstij, mīlestību pret savu zemi. Nākamgad, Latvijas simtgadē, uguns skulptūras kopā ar minētajiem māksliniekiem un mūsu skolas audzēkņiem un pedagogiem apceļos arī Latvijas citas pilsētas. Šoreiz līdzi devās arī skolotāja Aira Medne un audzēknis Dāvis Vaivads.