Pasakas ,,Kaķīša dzirnavas” mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrāciju izstāde RMDV Baltajā zālē

,,Manos zīmējumos Skalbes kaķītis no senajiem laikiem atnāk līdz mūsdienām, atgādinot, cik nemainīgi svarīga ir līdzjūtība un labsirdība arī šodien. Kārlis Skalbe ir izcils humānists un apbrīnojams stilists, kurš savās pasakās attīsta dziļi pazīstamus tautasdziesmu un tautas pasaku tēlus’’, – tā saka māksliniece Ieva Jurjāne.

Kārļa Skalbes pasaka ,,Kaķīša dzirnavas” jaunā grāmatā ar mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijām ir izdota gan latviešu, gan latgaliešu valodā. Pārlikumu latgaliski ,, Kačeiša patmalis” veikusi ilggadējā žurnāla ,,Katōļu Dzeive” redaktore Maruta Latkovska, šogad par to saņemot Latgaliešu kultūras gada balvas ,,Boņuks” žūrijas specbalvu kategorijā ,,Literatūra”. Savukārt māksliniece Ieva Jurjāne – grāmata ,,Kačeiša patmalis” tika nominēta kategorijā ,,Gada sniegums vizuālajā mākslā”.

Kārļa Skalbes pasakas ,,Kaķīša dzirnavas” mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrāciju izstāde Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Baltajā izstāžu zālē (Baznīcas ielā 34A, Rēzeknē) būs apskatāma līdz 10.aprīlim. Laipni gaidīti!