RMDV audzēkņi Rēzeknes Mākslas nama lapenei veidos nojumi

Rēzeknes Mākslas nams ir vieta, ko apmeklē ne tikai pilsētnieki, bet arī ciemiņi un tūristi. Līdztekus tā ir vieta, kur Mākslas dienas un citās radošajās aktivitātēs pulcējas reģiona gleznotāji, tēlnieki, keramiķi, metālmākslinieki. Notiek simpoziji, plenēri, radošās darbnīcas. Līdz ar to radošās aktivitātes risinās ne tikai pašā Mākslas nama ēkā, bet arī tai pieguļošajā parkā. Soli pa solim tā ainava tiek pilnveidota, parkā izvietojot skulptūras, izzāģējot vecos kokus, izkopjot teritoriju ap dīķi. Tādējādi rodas nepieciešamība sakārtot esošo lapeni. Pašlaik ir restaurēts koka galds un soli. Lai tie būtu lietojami ilgu laika, ir vajadzīga nojume.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņi pedagogu Andra Anspoka un Kaspara Lempa vadībā darbojas pie nojumes skiču izveides. Izmantotie materiāli – koks un metāls. Galda nojumes vizuālais tēls būs pielāgots Mākslas nama ēkas ārējam tēlam.

Galda nojume sekmīgi iekļausies Rēzeknes pilsētas Mākslas nama parka ainavā, to papildinot un pilnveidojot pie dīķa. Tā būs pasākumu dalībnieku, apmeklētāju pulcēšanās vieta Mākslas nama parka teritorijā, nojumē rīkojot arī āra pasākumus, kas pašlaik nav iespējams. Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, galda nojumes pilnveidošana būs dāvana Mākslas nama aktivitāšu dalībniekiem un apmeklētājiem, lai baudītu Latgales mākslu un iedvesmotos.

Pašlaik notiek sagatavošanās darbi. Nojumes izveide plānota jūnijā.

Aktivitātes tiek īstenotas projekta ,,Rēzeknes pilsētas Mākslas nama parka ainavas pilnveidošana’’ ietvaros, kuru līdzfinansē Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs’’.