“Pavasara sapņi” Daugavpilī

Pavasara brīvdienu nedēļā, 13. martā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslas skolas audzēkņi un skolotājas piedalījās izglītojoši radošajā pasākumā “AB OVO” – dekoratīvu telpisku objektu – lielformāta olu apgleznošanā. Pasākumu organizēja Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules skola: mākslinieku komandām tika piedāvāts izveidot savdabīgu tematisku izstādi Daugavpils pilsētvidē, radoši interpretējot vēsturiskos mākslas stilus. Šogad olu apgleznošanas praktiskajā darbā piedalījās vairākas Latgales reģiona mākslas skolas – Špoģu, Ilūkstes, Līvānu, Rēzeknes, Daugavpils, Krāslavas, Viļānu, Jēkabpils, Indras, Pļaviņu, Dagdas mākslas skolu komandas un viesi no Lietuvas Zarasu mākslas skolas. RMDV Mākslas skola piedalījās olu apgleznošanas darbā ar divām komandām, kuru sastāvā bija 6. klases audzēknes Natella Andrejeva, Jūlija Klimentjeva, Valērija Orlova, Anastasija Paņina, Ariana Šiškarjova, Zlata Zajankovska, skolotājas Ella Maslovska, Anita Andrejeva un meistars Arvīds Stikuts. Sagatavošanas posmā Rēzeknes Mākslas skolas audzēkņi kompozīcijas stundās pētīja 20.gs. mākslas stilu novitātes, analizēja konstruktīvisma, abstrakcionisma, fovisma, jūgendstila raksturīgas iezīmes. Radoši interpretējot mākslinieku Vasīlija Kandinska, Anrī Matisa, Huana Miro gleznu motīvus, audzēkņi izstrādāja olu apgleznošanas skices. Ideju un radošo domu bija daudz, un Jūlijas Klimentjevas skice “Pavasara sapņi” un Zlatas Zajankovskas skice “Vilnis” tika ņemtas par pamatu skolas komandu kompozīciju veidošanai.

Mūsu komandām tā bija pirmā pieredze lielformāta telpisku objektu apgleznošanā: milzīgas baltās olas 1.70m augstumā un 1.25m platumā gaidīja mūsu otu pirmos pieskārienus. Tā kā visi pasākuma dalībnieki bija ierobežoti laikā, mums bija ļoti svarīgi mērķtiecīgi sadalīt pienākumus komandās, strādāt ātri, precīzi, aktīvi sadarboties, radoši improvizēt. Dienas noslēgumā mums bija prieks redzēt gala rezultātu, sajust gandarījumu par to, ka kopējiem spēkiem veiksmīgi tikām galā ar milzīgo olu apgleznošanu.

Katrai skolai bija sava olu apgleznošanas koncepcija. Olas sanāca košas un piesaistīja uzmanību ar krāsām, līniju ritmiem, radošiem tēliem.

Gatavojoties Lieldienām, visas apgleznotās olas pasākuma organizatori plāno izvietot Daugavpils pilsētvidē, Rīgas ielā Skulptūru dārzā. Tātad visiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem svētku dienās būs iespēja novērtēt mākslinieku sniegumu, radošo redzējumu. Un mēs ar lepnumu varam pateikt, ka Rēzeknes Mākslas skolas komandu ieguldījums tur arī ir.

 

RMDV Mākslas skolas skolotāja

Ella Maslovska