Rēzeknē sāksies simpozijs ,,Likteņlaiva’’ veltīts pirmajam Latgales latviešu kongresam

simpozija_logo

 

 

Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros Rēzeknē svētdien sāksies simpozijs ,,Likteņlaiva’’.

 

Pirmais Latgales latviešu kongress, kurš izšķīra Latvijas likteni, notika tieši Rēzeknē 1917.gada 26. – 27.aprīlī (pēc jaunā stila 9.-10. maijā). Kongresa delegāti pirmoreiz nolēma, ka Latgales, Vidzemes un Kurzemes latvieši ir viena tauta, un Latgalei jāapvienojas ar pārējiem topošās Latvijas valsts novadiem vienā zemē.

 

Lai papildinātu Latgales kongresa simtgades pasākumu, pēc vecā stila 27.aprīlī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas, kurā tika pieņemts vēsturiskais lēmums, pagalmā tiks izvietoti un atklāti 4 vides objekti ar uguns klātbūtni – simboli, kas ieskandinās Latgales kongresa simtgades pasākumus.

 

Vides objekti taps 4 profesionālu radošo darbnīcu vadītāju – mākslinieku pārraudzībā: Norberts Kudiņš, Gunārs Klaučs, Gundars Kozlovskis, Dāvis Ieviņš, darbos iesaistot Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņus no Tēlniecības un Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmām.

Simpozijs noritēs 4 dienas, proti, no 2017.gada 23. līdz 26.aprīlim Rēzeknes pilsētas Mākslas nama darbnīcās. Līdz ar to simpozija radošos procesus varēs vērot ikviens interesents, iegriežoties šajā laikā Mākslas namā.

Simpozija rīkotājs – Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma ,,Latvijai-100’’ un Rēzeknes pašvaldības aģentūra ,,Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs’’.