Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola aicina sadarboties: Jūs – rakstāt, mēs – gleznojam

,,Sarunas ar māksliniekiem’’ – projektu ar šādu nosaukumu ir uzsākusi īstenot Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola.

Kā zināms, liela loma Rēzeknes pilsētas tēla veidošanā piemīt radošo profesiju pārstāvjiem. Vizuāli sava novada dabu, notikumus un cilvēkus spēj atklāt mākslinieki – gleznotāji, grafiķi. Ota un krāsas viņu rokās rada mūžīgas vērtības.

,,Sarunas ar māksliniekiem’’ veidos inovatīvu saikni starp pilsētas skolu audzēkņiem un jaunajiem māksliniekiem. Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu 5.-12.klases skolēni tiek aicināti piedalīties Radošo rakstu darbu konkursā (apjoms 1 – 2 lpp., A4 formāts, skaidri salasāms teksts) – stāsts, eseja, dzejolis par savu pilsētu Rēzekni, jo konkursa tēma ir Ko es gribētu pateikt māksliniekiem par Rēzekni pilsētas 730.jubilejas gadā.

Žūrijas izvēlētos 20 darbus profesionāli vai topošie mākslinieki attainot gleznās, šo rakstu darbus uzgleznot izjūtās. Tās būs netiešās sarunas ar māksliniekiem. Šo 20 rakstu darbu autori tiks aicināti piedalīties tapušo gleznu izstādē, kura notiks Rēzeknes pilsētas Mākslas namā novembra beigās. Tā būs iespēja tikties ar sava rakstu darba gleznas autoru, kā arī piedalīties meistarklasēs gleznošanā.

Darbi vērtēšanai jāiesniedz Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas kancelejā (Baznīcas iela 34a, Rēzekne) līdz 2015.gada 27.oktobrim. Konkursa nolikums interneta mājas lapā – www.rmdv.lv vai vairāk informācijas pa tālr.29472972.

Projekts tiek īstenots Mazo kultūras un tūrisma projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome un organizē pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”.

 

Konkursa nolikums

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

RMDV projektu vadītāja

Inga Čekša-Ratniece