Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktora Osvalds Zvejsalnieka jubilejas izstāde

Mākslinieks un profesors Osvalds Zvejsalnieks ar Rēzekni saistīts gandrīz 50 gadus, pabeidzot Latvijas Mākslas akadēmijā maģistratūru devās strādāt un dzīvot uz Rēzekni. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu Osvalds Zvejsalnieks vada kopš 1993. gada. Mākslinieka iniciatīva ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles izveide Rēzeknē, kura šobrīd piesaista jauniešus pēc mākslas vidusskolas beigšanas un ir iespēja iegūt augstāko mākslas izglītību reģionā.

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis par Osvaldu Zvejsalnieku saka: Ne par katru mūsu draugu vai paziņu mēs spētu droši sacīt, ka viņš mīl mākslu, dzīvi un cilvēkus. Bet šķiet, ka par Osvaldu Zvejsalnieku daudzi, kuri viņu pazīst, varētu sacīt, ka tieši tā arī ir. Ir ļoti labi jāpazīst sava Zilo ezeru zeme, lai to iemīlētu. Un ir jābūt ar mīlestību apveltītai mākslinieka dvēselei, lai vairāk par visu gribētos gleznot, piemēram, Krāslavas pakalnus, baznīcas to virsotnēs, kādreiz vareno grāfu Plāteru rezidenci, barokāliem jumtu izliekumiem rotātos tirgoņu namus un kokgriezuma mežģīnēm piepildītās koka namiņu fasādes, un visu to skatītu atspīdam Daugavas loku un tīro debesu zilumā. Osvalda Zvejsalnieka acs un roka nekļūdīgi izrauj varavīksnes astei kādu košu spalvu, un sirds izšķērdībā iesviež to gleznas audeklā. Lai ienirtu krāsu straumē, viņš ik gadu atgriežas Krāslavā un ļauj katram gadalaikam ikreiz no jauna sevi pavedināt, it kā to visu redzētu pirmoreiz. “

Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstāde “Gadiem pāri” notiek vairākās vietās – Latgales Kultūrvēstures muzejā. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Baltajā zālē tā ir apskatāma līdz 2019. gada 18. aprīlim.