RMDV audzēknei 2.vieta valsts mēroga konkursā

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Aleksandra Kuksinoviča ieguva 2.vietu konkursā ,,Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Jauniete tajā piedalījās ar savu gleznu ,,Saulriets” (pedagoģe Inga Onževa).

 Šāds konkurss jauniešiem notiek pirmo reizi, kuru rīko Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Sv.Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu Mūzikas un mākslas skolu un Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju. Tajā varēja piedalīties Latvijas mākslas skolu audzēkņi vecumā no 14 līdz 18 gadiem.
Konkursa mērķis – rosināt interesi par Latvijas ainavu un tās daudzveidību, kā arī attīstīt jauniešu fantāziju, radošumu, atklāt jaunus talantus.
Šogad konkursā dalību pieteica 21 audzēknis no 9 izglītības iestādēm. Žūrijas komisijā bija māksliniece Laura Pīgozne, māksliniece Signe Vanadziņa, kinorežisors un mākslinieks Jānis Streičs.
Jāpiebilst, ka konkursa dalībnieku darbu izstāde līdz augusta beigām būs apskatāma Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā.
Savukārt uzvarētāju apbalvošana notiks Preiļos 15.septembrī kopā ar konkursa ,,Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” galvenās balvas pasniegšanas ceremoniju. Šajā laikā Preiļos būs apskatāma arī konkursa dalībnieku darbu izstāde.

saulriets