RMDV gleznotāja Agra Ritiņa tiek nominēta Jāzepa Pīgožņa balvai

Jau trešo gadu Latvijas labākie gleznotāji – ainavisti piesakās Jāzepa Pīgožņa balvai par Latvijas ainavu. Un ik gadus Jāzepa dienā Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiek atklāta Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā izstāde, piešķirta Rīgas domes simpātiju balva un Preiļu novada domes simpātiju balvas. Izstādē piedalās 98 autori ar 127 darbiem. Plaši tiek pārstāvēts Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas radošais pedagogu kolektīvs –  Agra Ritiņa, Inga Onževa, Jolanta Jonikāne, Anatolijs Zelčs, Jānis Plivda un Osvalds Zvejsalnieks. Galvenajai balvai 2017. gadā tika nominēti 7 mākslinieki, tostarp RMDV skolotāja Agra Ritiņa ar gleznu „Kraukļi” (2016).

Mākslinieks Jāzeps Pīgoznis ir latgalietis, dzimis Preiļu pusē un ir viens no izcilākajiem Latvijas ainavu gleznotājiem, kura darbi atspoguļo Latvijas dabas ziemeļniecisko krāšņumu un daudzveidību visos gadalaikos. Jāzepa Pīgožņa balva iedibināta 2015. gadā, lai izceltu Latvijas ainavu glezniecības nozīmi mūsdienu mākslā. Izstādes pēc Sv. Pētera baznīcas Rīgā ceļo uz izstāžu zālēm Latgalē.

“Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” pasniegšanu 2015. gadā iedibināja Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu un idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču, māksliniekiem Jāni Anmani un Jāni Strupuli. 2015. gadā galveno balvu saņēma Latvijas Universitātes profesors, mākslinieks Roberts Muzis, 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte.

 

 

Informāciju apkopoja Ināra Groce