Skolas absolvents piedalās starptautiskajā triennālē

No 20.oktobra līdz 3.decembrim Tallinā risinājās Starptautiskā laikmetīgās mākslas triennāle Eksperimenta! Tajā piedalījās jaunie autori no 10 valstīm, prezentējot vairāk nekā 70 darbus par tēmu māksla un ekonomika. Tie bija jaunieši no 14 līdz 21 gada vecumam. Šogad pārstāvji bija no Vācijas, Krievijas, Brazīlijas, Slovēnijas, Kanādas, Turcijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Izstādes ietvaros notika performances, koncerti, sarunas un izglītojušās programmas.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu pārstāvēja šī gada absolvents Reinis Sprudzāns ar gleznu sēriju ,,The Existing Diversity of Art and Economics”. Izstādes ietvaros ir izdots katalogs, kas tagad apskatāms skolas bibliotēkā. Lai piedalītos starptautiskajā  laikmetīgās mākslas triennālē, Reinis izturēja atlasi konkursā Rīgā, kuru organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Pašlaik jaunietis turpina mācības Rīgas Stila un dizaina profesionālajā vidusskolā, tuvākajā nākotnē plāno mākslu un dizainu studēt kādā no Eiropas valstīm.

Šogad Latviju izstādē pārstāvēja 11 jaunieši ar 9 īpaši šai triennālei veidotiem darbiem. Jāpiebilst, ka Latvija Starptautiskajā laikmetīgās mākslas triennālē Eksperimenta! piedalījās trešo reizi, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola – pirmo reizi.