Sumināti Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 60 gadu jubilejā

25.oktobra vakarpusē RMDV audzēkņi, mācībspēki, skolas viesi un, protams, absolventi devās uz skolas svinīgo pasākumu, lai kopā baudītu multimediālu performanci ,,Putekļa stāsts’’ un Apģērbu dizaina izglītības programmas modes skati. Sekoja apsveikumi, laimes vēlējumi un satikšanās ar bijušajiem kursabiedriem, skolotājiem, labiem paziņām un seniem draugiem.

Jāpiemin, 1959.gadā Rēzeknē kā Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas filiāle (vadītājs mākslinieks Jānis Unda) darbu uzsāka mākslas izglītības iestāde, kas lika pamatus profesionālajai mākslas izglītībai Latgalē. Filiālē darbojās divas specialitātes – mākslas keramikas un dekoratīvās noformēšanas. Tās darbības laikā (vairāk nekā 8 gadu garumā) tika sagatavoti pussimts lietišķās mākslas meistaru, piemēram, Janīna Gribuste, Antons Rancāns, Lūcija Gadzina, Antons Kūkojs, Antons Ušpelis, Jānis Seiksts, Oskars Jansons, Pēteris Gleizdāns, Irēna Vilčuka, Aleksis Osmanis, Elga Paura, Ģertrūde Zeile, Vera Diļevka-Veisa, Vladimirs Arsentjevs. Viņu vārdi un darbi gleznošanā, keramikā, grafikā, koktēlniecībā ir pazīstami ārpus Latvijas robežām, piedaloties starptautiska mēroga izstādēs un plenēros.

60 gadu laikā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola (RMDV) ir kļuvusi par nozīmīgu kultūrizglītības centru visā Austrumlatvijā.