Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolai – 60

Piektdiena, 25.oktobris, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolai bija īpaša diena – veltīta skolas 60 gadu jubilejai. Tā sākās ar meistarklasēm un konferenci ,,Māksla. Sadarbība. Mijiedarbība’’, kas ritēja Latgales Kultūrvēstures muzejā. Skolas absolvents, mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Dainis Pundurs iezīmēja mūsdienu skatījumu uz keramikas dizaina attīstību Latvijā un pasaulē, klātesošos iepazīstinot arī ar savu ceļu mākslas pasaulē un stāstiem par atsevišķiem darbiem. Jaunā modes dizainere, arī RMDV absolvente Laima Jurča publiku aizrāva ar savu veiksmes stāstu, norādot, cik liela nozīme ir studijām, spējai uzdrīkstēties un centībai. Par RMDV sadarbību ar Latgales Kultūrvēstures muzeju pārdomās dalījās tā mākslas nodaļas vadītāja un arī mūsu skolas absolvente Inese Dundure, apliecinot, ka RMDV audzēkņu un pedagogu – mākslinieku darbi muzejā plaši tiek pārstāvēti katru gadu.

,,Mūsējie ir visur’’ – tā Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā, tiekoties Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolventu, tagad Latgalē un Latvijā labi zināmu mākslinieku, izstādē ,,Ars Longa’’ teica RMDV direktors, profesors Osvalds Zvejsalnieks. Latgales vēstniecībā  GORS šī izstāde ir skatāma kopš 20.augusta.

Jāpiebilst, ka meistarklases notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta ,,Meistarklases ar Purvīša balvas nominantiem’’ ietvaros.