Vasilijs Poļakovs dāvina vērtīgas grāmatas Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas bibliotēkai

Mākslas grāmatas ir būtiskas dizaina un mākslu apmācības jomā, lai iepazītu pasaules klasiķu darbus un izprastu žanru rašanos un atšķirību. Rēzeknes Mākslas un dizaina  vidusskolas bibliotēka ir īpaša ar mākslas pasaulei veltīto grāmatu krājumu. Jaunā mācību gada sākumā tika saņemts dāvinājums no Vasilija Poļakova  – 44 vērtīgas grāmatas angļu, vācu valodās  – Monē, Leonarda da Vinči un Mikelandželo daiļrade, Pasaules vēstures enciklopēdija, ieteikumi eļļas glezniecībā.

Vasilijs Poļakovs ir strādājis kā pedagogs Rēzeknes bērnu mākslas skolā, bērniem mācot kompozīciju, mākslas vēsturi, zīmēšanu un gleznošanu. Bērnībā skolēni ir īpaši atvērti ieraudzīt un izprast mākslas pasauli.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola ir vienīgā Latgalē, kurā var apgūt profesionālo izglītību mākslu izglītības programmā. RMDV var apgūt dizaina izglītību koka, tekstila, apģērbu, reklāmas, foto jomā. Tikai RMDV ir izglītības programma koka restaurācijā darbā ar reģiona kultūrvēsturisko mantojumu. RMDV darbojas arī pilsētas un reģiona kultūrvides veidošanā, studentu un mākslinieku veidotie vides objekti ir gan Rēzeknes pilsētā, gan Lūznavā un aktīvās atpūtas centrā Bāka. Plenēri un simpoziji ir ikgadēji pasākumi, kuri pulcina profesionāļus, radot mākslas un dizaina darbus.

 

Ināra Groce