Veicam aptaujas

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola ir aktīvi uzsākusi projektu ,,No burta līdz skaņai’’. Prakses ietvaros Interjera dizaina un Reklāmas dizaina izglītības programmu audzēknes tikās ar Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes teritoriālā organizācijas pārstāvjiem, kuriem ir aktuāli pilsētas satiksmes jautājumi. Jaunietes ir uzsākušas izpētes darbu: veikta vājredzīgo cilvēku aptauja, arī aptaujāti tiek pieturās sastaptie cilvēki.

Līdz šim atbildes snieguši 112 rēzeknieši, kuri izmanto sabiedrisko transportu. Jautājumi: cik bieži cilvēki izmanto šo transportu, kāpēc, kas viņus apmierina un kas neapmierina gan sabiedriskajā transportā, gan autobusu pieturvietās, kustības sarakstos, vai pazīst autobusu vadītājus, kādi ir ieteikumi Rēzeknes Satiksmei. Darbs soli pa solim skolotāju Ivetas Ošānes un Guntas Tjanginskas vadībā tiks turpināts vasarā un rudenī.

Savukārt Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi pēta skaņas pilsētas autobusu pieturās.

Jāatgādina, ka projekta mērķis ir sadarbībā ar sociālajiem partneriem uzlabot Rēzeknes sabiedriskā transporta vidi un pielāgot to cilvēkiem ar redzes traucējumiem, senioriem un maziem bērniem, izveidojot muzikālas pieturas un izlasāmus uzrakstus.

 

 

Projekts tiek īstenots Kultūras ministrijas Radošo partnerību programmas ietvaros.