Aicinām uz RMDV Mākslas skolas audzēkņu izstādi ,,Mozaīka’’

Izstāde rīt, 8.martā, plkst.15.00 tiks atklāta Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Lielajā zālē. Kā stāsta RMDV Mākslas skolas vadītāja Kristīne Binduka, katru gadu skola rīko apjomīgu savu audzēkņu darbu izstādi, aptverot 1. – 7.klases skolēnu darbus gandrīz visos mācību priekšmetos.

Kompozīcijas un mākslas valodas  uzdevums ir saprast, kā uzbūvēt darbu, kā izcelt galveno vai izveidot fona rakstu, kā rīkoties ar vizuālajiem elementiem, kā tos organizēt. Zīmēšanas uzdevumi paaugstina audzēkņu iemaņas ar grafiskiem līdzekļiem atrisināt  konstrukcijas, uzbūves, apjoma, telpas jautājumus plaknē. Gleznošanas darbos audzēkņi apgūst krāsu spēles, kolorīta, triepiena vērtību, mācās nodot skatītājam savas sajūtas krāsu valodā. Veidošanā  un Tēlniecības pamatos atklāj audzēkņa prasmi  patstāvīgi īstenot savu ieceri – tēlu un ideju 3-dimensijās, izvēlēties materiālus un izteiksmes līdzekļus. Līdztekus atklāj  pieredzi izzināt dabas formas un tēlniecības darbus, izmantojot atšķirīgus skata punktus. Maketēšanā iepazīstina audzēkņus ar precīzu telpisku formu izgatavošanu, dot iespēju apgūt prasmes konstruēt rasējumu kā telpisku objektu sagatavošanas pamatu. Darbs materiālā atklāj audzēkņu prasmi eksperimentēt, izmantojot jaunus materiālus, tehnikas un paņēmienus, attīsta prasmi veidot vizuālus pierakstus – skicēt, fotografēt, veidot virsmas nospiedumus, tekstuāli aprakstīt  telpiskus dabas objektus.

Šīs izstādes darbi ļaus gūt iedvesmu tās apmeklētājiem un aicinās skolēnus pievienoties Mākslas skolas audzēkņu pulkam, lai iegūtu plašākas zināšanas par vizuālo mākslu un noderīgas prasmes.

Izstāde ,,Mozaīka’’ Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Lielajā zālē būs apskatāma līdz 31.martam. Laipni gaidīti!