Aicinām uz Zvejsalu klēts atvērto durvju dienu

Biedrība ,,Rēzeknes mākslinieku kopa’’ sadarbībā ar Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu 22.oktobrī aicina uz Zvejsalu klēts atvērto durvju dienu projekta ,,Latgales veco logu un durvju autentiskuma saglabāšana’’ ietvaros. Interesenti tiek gaidīti no plkst.10.00 līdz pat 18.00 Rēzeknes novada Nagļu pagasta Zvejsalās.

Tā būs iespēja apskatīt un gūt jaunu informāciju par veco koka logu un durvju atjaunošanu, kā arī Zvejsalu klēts ierīkotajā izstāžu zālē iepazīt Latgales mākslinieku darbus un podnieku kolekciju no pirmsākumiem līdz mūsdienu keramikai.

Īstenotā projekta ,,Latgales veco logu un durvju autentiskuma saglabāšana’’ ietvaros RMDV Restaurācijas izglītības programmas audzēkņi pedagogu vadībā un pēc Lietuvas Mākslas muzeja P.Gudynas Restaurācijas centra restauratoru ieteikumiem ir restaurējuši Zvejsalu klēts 2 divviru durvis un 2 logus frontonos kā paraugu, kā saglabāt vecos koka logus un durvis, restaurēšanas procesu atainojot tieši šī projekta ietvaros izveidotajā digitālajā burtnīcā. Digitālais materiāls pieejams reģiona muzejiem, kultūrizglītības iestādēm un citiem interesentiem, kā arī interneta vidē.

3_logo