Grafiskā konkursa pusfinālā – RMDV audzēkne Dana Fedotova

Tiesības piedalīties nacionālajā profesionālās meistarības konkursā ieguva grafiskie dizaineri Emīls Donis no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV), Renāte Balode no Ogres tehnikuma un Estere Terēze Valtere no Ogres tehnikuma. Iespēja piedalīsies finālā būs arī apģērbu dizainerēm Laumai Beļskai no Jelgavas Amatu skolas, Milanai Felicijai Semjonovai no LMMDV un Danai Fedotovai no Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas.

“Pusfināla dalībnieki uzrādīja ļoti labas zināšanas un prasmes abās nominācijās. Īpaši augstu vērtējams ir pirmo trīs vietu ieguvēju sniegums, tomēr arī pārējo konkursantu iegūto punktu skaits liecina par labu sagatavotību darba uzdevuma izpildei. Profesionālās meistarības konkursā SkillsLatvia 2017, kas notiks no 20. līdz 22. aprīlim, sacentīsies seši labākie pusfināla dalībnieki katrā nominācijā. Sagaidāms, ka konkurence par šī gada labākā jaunā grafiskā dizainera un labākā jaunā apģērba dizainera titulu būs sīva,” atzīst Valsts izglītības attīstības aģentūras Profesionālās meistarības konkursu nodaļas vadītāja Aleksandra Joma.

Konkurss norisinājās no 7. līdz 8. martam, un to organizēja VIAA sadarbībā ar RVT, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, popularizētu konkrētās profesijas, kā arī veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Jauno profesionāļu meistarības konkursu organizē darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

Info: www.viaa.gov.lv