Guna Millersone un abstraktās ainavas

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā skatāma mākslinieces, mākslas kuratores un publicistes Gunas Millersones glezniecības darbu izstāde “Abstraktās ainavas” no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas.

Izstādē eksponēti desmit mākslinieces rokrakstam raksturīgi darbi, kas radīti laika posmā no 2009. līdz 2019. gadam, tostarp piedaloties Rotko centra organizētajā starptautiskajā glezniecības simpozijā “Silva Linarte 2019”.

Mākslas zinātniece Gundega Cēbere Gunas Millersones gleznošanas veidu dēvē par abstrakto ekspresionismu ar romantisku ievirzi, kur spēcīgie krāsu laukumi un līniju vijumi ar savu simbolisko noskaņu ir gan stāstoši, gan vienlaikus iesaista skatītāju plašākā meditatīvā apcerē. Guna vēro dabu un koncentrējas tās radīšanai uz audekla. Dārzu, dīķu, purvainu ainavu vai saulainas piekrastes motīvos tveras dažādas nozīmes un auras, kaut kas no bezgalības dziļumos un reālā eksistencē izprastām filozofiskām sajūtām.

Guna Millersone ir piedalījusies Daugavpils Marka Rotko mākslas centra īstenotajos glezniecības simpozijos, plenēros un rezidencēs (Marks Rotko 2010, Valdis Bušs 2017, Silva Linarte 2019), bijusi dalībniece centra rīkotajās Latvijas mākslinieku izstādēs, kā arī aktīvi iesaistījusies sadarbības projektu īstenošanā. Rotko centra kolekcijā ir piecpadsmit Gunas Millersones mākslasdarbi, kas tiek regulāri eksponēti kolekcijas izstādēs Latvijā un ārvalstīs.

Guna Millersone (1949) ir absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1968) un Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu (1973). 1992. gadā uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā. No 2008. gada līdz 2011. gadam – Latvijas Mākslinieku savienības valdes locekle. Glezno eļļas tehnikā, veido instalācijas un objektus, ir Talsu mākslinieku grupas (Talsu Krūmu mākslas grupa) vadītāja, izstāžu un projektu kuratore. Vairāk nekā trīsdesmit gadus – Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos. Saņēmusi vairākas atzinības, apbalvota ar Latvijas augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mākslas norisēs un Talsu novada mākslas starptautiskās sadarbības veicināšanu.