Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas jaunieši restaurē pilsētas senās lietas

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Restaurācijas un Koka izstrādājumu un dizaina izglītības programmu audzēkņi pedagogu Andra Anspoka un Gunāra Klauča vadībā ir uzsākuši restaurācijas darbus Rēzeknes pilsētas Mākslas namā.

Savu vērtību sāk zaudēt nama parketa grīda. Laicīgi to nerestaurējot, bojājumiem būtu neatgriežamas sekas. Restaurācija notiks 4 zālēs – Centrālajā, mākslinieka V.Kalvāna,  O.Zvejsalnieka un A.Egles zāles – un Centrālajā ieejas vestibilā.

Restaurācijas darbi uzsākti projekta ,,Restaurēsim pilsētas senās lietas!’’ ietvaros, kuru līdzfinansē Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”.

Mākslas nams ne tikai pilsētai, bet reģionam un visai Latvijai nozīmīga kultūrvēsturiska, tradīciju un mākslas pasaules vieta, būtisks arhitektūras piemineklis, vērtīga izstāžu ekspozīcijas  un mākslinieku pulcēšanās vieta radošo aktivitāšu īstenošanai.

Ēka ir būvēta eklektikas stilā, bagātīgi rotāta ar kokgriezumiem. To 19.gadsmita pēdējā ceturksnī uzcēla tirgotāju Vorobjovu ģimene, drīz tā tika nodota Rēzeknes pilsētas īpašumā. Ēkas telpās atradās gan skolotāju institūts, gan skola, gan tuberkulozes dispansers un kara komisariāts.

1995.gadā šo ēku iegādājās Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola. Arhitektūras piemineklis kļuva par skolas mācību prakses bāzi, kurā audzēkņi veica kultūras pieminekļa izpētes, restaurācijas, remonta un rekonstrukcijas darbus.

Kopš 2002.gada Mākslas nams ir pieejams plašai sabiedrībai, sniedzot iespēju apskatīt Latgales glezniecības ekspozīciju no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājumiem.

No 2014.gada Mākslas nams ir Rēzeknes pilsētas pašvaldības īpašums, to turpina apsaimniekot Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola.

 

Mākslas nama grīdas seguma restaurācijas darbus plānots pabeigt līdz š.g. 1.decembrim.