Turpinās uzņemšana divgadīgajās programmās “Restaurācija” un “Produktu dizains”

Līdz 11. augustam turpinās papilduzņemšana Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) mācību programmās pēc vidējās izglītības apguves. Izglītojamie gaidīti programmās “Restaurācija” (koka konstrukcijas) un “Produktu dizains” (ar iespēju padziļināti apgūt koka, keramikas, metāla vai tekstila dizainu).

Abās programmās mācības norit divus gadus, kā laikā tiek apgūti tikai profesionālie priekšmeti.  Programmas ir īpaši piemērotas vidusskolu un augstskolu absolventiem, kuri vēlas iegūt diplomu un profesionālo kvalifikāciju radošajās specialitātēs, kā arī tiem nodarbinātajiem, kam gribas pilnveidot savas amata prasmes. “Mācībām nav vecuma ierobežojumu, un iespēja iegūt izglītību ir bez maksas. Arī lielāko daļu mācību procesā nepieciešamo darba materiālu nodrošina skola,” stāsta direktores vietniece mācību un audzināšanas darbā Inese Ratniece. Lai kvalitatīvi apgūtu visus profesionālos priekšmetus, jārēķinās ar saspringtu laika grafiku, ko grūti savienot ar pamatdarbu, taču pedagogi ir saprotoši un tiek meklēti risinājumi katram individuāli. 

Aptuveni divas trešdaļas no mācību laika atvēlēts praktiskajām nodarbībām. “Kad teorija ir kopā ar praksi, tad rezultāts ir vislabākais,” uzsver Restaurācijas un Koka izstrādājumu dizaina izglītības programmu vadītājs Andris Anspoks. “Viena pati teorija pēc mēneša vai diviem aizmirsīsies, taču, ja audzēknis ne tikai labi prot izstāstīt, kā izfrēzēt un salīmēt loga rāmi vai ielikt cirvja kātu, bet viņš reāli arī pats ir griezis, licis un līmējis, tad šīs zināšanas būs paliekošas.”

RMDV pedagogi ir sava amata meistari. Skolas programmas ir balstītas kultūrvēsturiskajās tradīcijās un mijas ar mūsdienu jauninājumiem un tehnoloģijām. Tēlniecības programmas vadītājs Gunārs Klaučs teic, ka RMDV ieliek stiprus pamatus: “Mācām domāt ar galvu un strādāt ar rokām, lai pēc tam absolvents spētu strādāt gan mājas apstākļos, gan mūsdienīgos uzņēmumos ar jaunākajām tehnoloģijām, gan dibināt savu uzņēmumu, gan arī turpināt pilnveidoties Mākslas akadēmijā.”

Mācību laikā par teicamām sekmēm audzēkņiem ir iespēja saņemt stipendiju līdz 150 Eur, izmantot skolas Dienesta viesnīcas pakalpojumus, kā arī doties Erasmus+ praksēs uz ārzemēm.

Pieteikumi tiek gaidīti līdz 11. augustam, savukārt 12. augustā pl. 9.00 būs pārrunas ar topošajiem audzēkņiem. Dokumentu pieņemšana notiek klātienē Baznīcas ielā 34A, Rēzeknē, darba dienās no pl. 8.30 līdz 17.00. Vairāk informācijas par programmām un pieteikšanās kārtību pa tālruni 26462211, e-pastu pasts@rmdv.lv vai mājaslapā www.rmdv.lv

Plašāk par programmu “Produktu dizains”

Plašāk par programmu “Restaurācija”

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas
direktores vietniece komunikācijas un radošajā jomā
Foto no RMDV arhīva