Zvejsalu klēts kā paraugs veco koka logu un durvju atjaunošanai

Zvejsalu klēts atvērto durvju dienu apmeklēja vairāk nekā 50 interesenti, kurus uztrauc jautājums par veco koka ēku saglabāšanu un ir saistoši restaurācijas procesi. Apmeklētāju vidū bija gan vēsturnieki, amatnieki, gan uzņēmēji un koka māju īpašnieki.

Zvejsalu klēts atvērto durvju dienu rīkoja biedrība ,,Rēzeknes mākslinieku kopa’’ sadarbībā ar Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu projekta ,,Latgales veco logu un durvju autentiskuma saglabāšana’’ ietvaros 22.oktobrī Rēzeknes novada Nagļu pagasta Zvejsalās.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Restaurācijas izglītības programmas jaunieši prezentēja paveikto darbu: restaurētās Zvejsalu klēts 2 divviru durvis un 2 logus frontonos kā paraugu, kā saglabāt vecos koka logus un durvis. Klāt bija arī Lietuvas Mākslas muzeja P.Gudynas Restaurācijas centra restauratori Zigmantas Mindaugas un Robertas Švelnikas. Līdztekus bija iespējams ielūkoties projekta ietvaros tapušajai digitālajai burtnīcai, kas ataino logu un durvju atjaunošanas procesus un sniedz izstrādātos priekšlikumus, kas svarīgākais ir koka objektu restaurācijas procesā.

Digitālā burtnīca pieejama reģiona muzejiem, kultūrizglītības iestādēm un citiem interesentiem, kā arī ir interneta vidē sadarbības partnera mājas lapā www.rmdv.lv.

3_logo